XIX Niedziela Zwykła, 2017-08-13

Ogłoszenia

1.    W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

2.    W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych odprawianych o godz. 9.00; 10.30; 12.00 i 17.00. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

3.    Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu. Uroczysta Mszę św. w intencji Wojska i Ojczyzny z udziałem kompanii honorowej i sztandarów zostanie odprawiona w naszej garnizonowej świątyni we wtorek o godz. 14.00. Po Mszy św. udamy się pod Pomnik Artylerii Polskiej przy placu ToMiTo, gdzie będzie miał miejsce uroczysty apel.

4.    W dniu dzisiejszym członkowie parafialnego zespołu charytatywnego Caritas po Mszach św. zbierają do puszek ofiary przeznaczone na zakup artykułów szkolnych dla dzieci ze SP 2. Bóg zapłać za składane ofiary.

5.    W poniedziałek i we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.