XXII Niedziela Zwykła, 2017-09-03

Ogłoszenia

1.    Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, w naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.

2.    Rozpoczyna się kolejny rok nauki. W niedzielę, 17 września, w parafii należy dokonać zgłoszenia dzieci z rodzin wojskowych i pracowników wojska chętnych do przyjęcia w naszej garnizonowej świątyni Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w roku 2018. Ta uroczystość będzie miała miejsce w sobotę 12 maja. 17 września w kościele garnizonowym po Mszy św. odprawianej o godz. 10.30 będzie miało miejsce pierwsze spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Istnieje możliwość, aby dzieci nie pochodzące z rodzin wojskowych przystąpiły do Sakramentu Eucharystii w naszej świątyni, ale po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody własnego proboszcza.

3.    W następną niedzielę członkowie parafialnego zespołu charytatywnego Caritas będą zbierali do puszek ofiary na obiady dla dzieci ze SP 2.