XXIII Niedziela Zwykła, 2017-09-10

Ogłoszenia

1.    W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.

2.    W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

3.    W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę zdradzieckiej napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie, o pomordowanych w obozach i łagrach na „nieludzkiej ziemi”.

4.    W następną niedzielę, 17 września, po Mszy św. odprawianej o godz. 10.30 będzie miało miejsce pierwsze spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Podczas spotkania będzie można dokonać zgłoszenia dzieci z rodzin wojskowych i pracowników wojska chętnych do przyjęcia w naszej garnizonowej świątyni Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w roku 2018. Ta uroczystość będzie miała miejsce w sobotę 12 maja. Istnieje możliwość, aby dzieci nie pochodzące z rodzin wojskowych przystąpiły do Sakramentu Eucharystii w naszej świątyni, ale po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody własnego proboszcza.

5.    W dniu dzisiejszym członkowie parafialnego zespołu charytatywnego Caritas po Mszach św. zbierają do puszek ofiary przeznaczone na opłacenie obiadów dla dzieci ze SP 2. Bóg zapłać za składane dary.

6.    Jeżeli ktoś z chłopców lub dziewcząt chciałby służyć przy ołtarzu jako Liturgiczna Służba Ołtarza proszę o zgłoszenie się do zakrystii bezpośrednio po Mszy św.

7.    Dobiega końca renowacja naszego ołtarza przedsoborowego. Jak widzimy zostało już zdjęte rusztowanie. W tym tygodniu ujrzymy ołtarz w pierwotnym wyglądzie a nawet w trochę lepszym. Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę renowację poprzez pracę oraz złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.