VI Niedziela Zwykła, 2018-02-11

Ogłoszenia

1.    Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszej świątyni będą odprawiane o godz. 9.00 i 17.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową nie będzie nabożeństwa do MB Nieustającej Pomocy.

2.    Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post ilościowy obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia bez górnej granicy wieku w ten dzień jak i wszystkie piątki roku obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.    W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa będzie odprawiana o godz. 16.15. a w niedziele Wielkiego Postu po mszy św. odprawianej o godz. 17.00 – będziemy odprawiali Gorzkie Żale. Gorąco zachęcam do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

4.    W następną niedzielę rozpoczniemy w naszej świątyni trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Krzysztof Porosło, doktorant teologii dogmatycznej. Program rekolekcji jest już umieszczony w tablicy ogłoszeń i zostanie podany w ogłoszeniach w następną niedzielę.

5.    W dniu dzisiejszym miał gościć w naszej świątyni zespół muzyczny z Ukrainy „Głosy aniołów”, ale w związku z warunkami pogodowymi nie mógł do nas dotrzeć. Wystąpi z koncertem po światach wielkanocnych.

6.    W dniu dzisiejszym członkowie zespołu charytatywnego Caritas po Mszach św. zbierają do puszek ofiary przeznaczone na obiady dla dzieci ze SP nr 2. Bóg zapłać za wsparcie i ofiary.

7.    W dniu dzisiejszym z racji przypadającego wspomnienia Marii Panny z Lourdes i Światowego Dnia Chorego na zakończenie każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd ogólnego błogosławieństwa chorych.