Niedziela Palmowa, 2018-03-25

Ogłoszenia

1.    Wszystkim, którzy złożyli dary do kosza wielkopostnego składamy serdeczne Bóg zapłać. Zespół charytatywny przygotował paczki dla potrzebujących, które będą wydawane w środę w godz. od 12.00 do 13.00.


2.    W Wielki Czwartek o godz. 17.00 Mszą Wieczerzy Pańskiej, rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja będzie miała miejsce do godz. 20.00.


3.    W Wielki Piątek o godz. 16.15 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.


4.    Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Jezusa. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Wierni gromadzą się na liturgii Wielkiego Piątku, składającej się z liturgii słowa, adoracji krzyża i Komunii Świętej. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 17.00. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja w tym dniu od godz. 8.00 do 16.00 oraz po liturgii Wielkiego Piątku do godz. 20.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia osoby od 18. do 60. roku życia mogą spożyć trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku. W tym dniu nie można uzyskać dyspensy.


5.    Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00.


6.    W Wielką Sobotę  adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 i zakończymy ją przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej. Wigilię Paschalną rozpoczniemy przed świątynią o godz. 17.00 liturgią światła. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi profitkami (okapnikami), które zabezpieczają przed rozlewaniem się wosku. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po liturgii Wigilii Paschalnej adoracja do godz. 21.00


7.    Planując dzień spowiedzi prosimy wziąć pod uwagę fakt, że w Wielki Czwartek, Piątek i w Wielką Sobotę wszyscy kapłani będą zaangażowani w celebrację Triduum Paschalnego, więc w czasie liturgii nikt nie będzie spowiadał. W te dni księża będą spowiadali w godz. od 16.30 do 17.00.


8.    Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy procesją rezurekcyjną i Mszą św. o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w tym dniu w/g porządku niedzielnego.


9.    Jak widzimy jest już przygotowana dekoracja Grobu Pańskiego. Zwracamy się z prośbą o pomoc w udekorowaniu kwiatami. Jak zwykle liczymy na państwa duże zaangażowanie za co składamy serdeczne Bóg zapłać.


10.    W tym tygodniu w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.


11.    Dzisiaj wolontariusze Projektu Zambia będą po Mszach św. przeprowadzali kwestę na rzecz sierocińca oraz farmy w zambijskiej wiosce Kasisi.