III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2022-03-20

  1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii niedzielę wielkopostnego i rekolekcyjnego skupienia, oraz modlitwy w intencji pokoju na wschodzie Europy. Dziękujemy księdzu Profesorowi Piotrowi Roszakowi, za poprowadzenie nas szlakiem duchowej medytacji nad Słowem Bożym.
  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16:15, natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu, bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo wielkopostne – Gorzkie Żale.
  3. Caritas działający przy naszej parafii, zwraca się do wszystkich z prośbą o produkty żywnościowe z długim terminem ważności, które mają posłużyć do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących. Tradycyjnie, produkty można składać do specjalnie przygotowanego kosza, który od poniedziałku /14 marca/ jest wystawiony przy wizerunku MB Ostrobramskiej. Prosimy, aby produkty składać do niedzieli /3 kwietnia/ wyłącznie.
  4. Ojciec Święty Franciszek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która przypada w najbliższy piątek
    /25 marca/, o godz. 17.00, dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym czasie we wszystkich kościołach w Polsce wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając papieski Akt Poświecenia. W naszym kościele ten Akt Poświęcenia, będzie miał miejsce bezpośrednio przed Mszą Świętą w piątek o godz. 17:00. Zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy w intencji pokoju.
  5. Parafianom i gościom, oraz sympatykom Kościoła Garnizonowego, życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Katarzyny. Niech nas przepełnia Boży pokój i wzajemna życzliwość.
  6. Zachęcamy wszystkich do pokuty i modlitwy w intencji pokoju, ustania wojny na Ukrainie oraz bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Módlmy się wspólnie słowami Suplikacji…