II NIEDZIELA ADWENTU – 2023-12-10

  1. W Adwencie Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo Historii Zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii. Trwający Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania, niech będzie nasz udział w Mszach Świętych – Roratach – ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w środy i piątki w naszej parafii o godz. 17:00
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXIV Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej, możemy wspomóc materialnie ofiarą do puszki, naszych braci i siostry w wierze na Wschodzie. W miarę naszych możliwości wesprzyjmy dziś to dzieło.
  3. W środę /13 grudnia/ przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo, i o pokój dla naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Przy wyjściu z katedry można nabyć opłatki i świece Caritas rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary składane za świece będą przeznaczone na leczenie, rehabilitację, pomoc edukacyjną i letni wypoczynek najmłodszych. Płomień zapalonej świecy na wigilijnym stole i podczas świątecznych dni jest symbolem naszej łączności i miłości z najbardziej potrzebującymi oraz wyrazem naszej troski o nich.
  5. Gościmy dziś w naszej parafii Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Św. Katarzyny. Po zakończonej Eucharystii będzie można wesprzeć Siostry ofiarami, które będą zbierały do puszek oraz nabyć dewocjonalia na kramiku, który przygotowały.
  6. Zeszłorocznym zwyczajem proboszcz parafii garnizonowej chce spotkać się z wiernymi podczas dorocznych odwiedzin duszpasterskich, zwanych potocznie kolędą. Będzie odwiedzać tych Parafian, którzy wyrażą gotowość przyjęcia kapłana z Bożym błogosławieństwem. Takie zgłoszenie można uczynić w dwojakiej formie: w kancelarii parafialnej, jak i w zakrystii.
  7. Ośrodek liturgiczny Mysterium Fidei zaprasza na wspólne rozważanie tajemnicy Zwiastowania NMP śpiewem Akatystu do Bogarodzicy. Jest to prastary hymn bizantyjski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia w niedzielę 17 grudnia po mszy wieczornej.
  8. Za tydzień /17 grudnia/ w III niedzielę Adwentu rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Leszek STEFAŃSKI – Proboszcz parafii Matki Bożej Łaskawej w Toruniu – Czerniewicach. Nauki rekolekcyjne będą prowadzone do wtorku /19 grudnia/.
  9. Parafianom i gościom, oraz sympatykom Kościoła Garnizonowego, życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki naszej świątyni garnizonowej. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.