IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2024-03-10

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywamy ją NIEDZIELĄ LAETARE, czyli niedzielą radości. Niech ta niedziela, skłania nas do intensywniejszej pracy duchowej, trwania w dobrych postanowieniach, odwrócenia się od zła i czynienia dobra.
  2. W dniu dzisiejszym w naszej świątyni, gościmy siostrę ze Zgromadzenia św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która opowie nam o założycielu Słudze Bożym Adolfie Piotrze Szelążku. Witamy bardzo serdecznie.
  3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do wspólnotowego rozważania Męki Pańskiej w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej – w piątki o godz. 16.15 i Gorzkich Żali w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. Za tydzień rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzi nasz parafianin Pan Andrzej dla osób chorych i uzależnionych.
  4. Caritas działający przy naszej parafii, zwraca się do wszystkich z prośbą o produkty żywnościowe z długim terminem ważności, które mają posłużyć do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących. Będziemy mogli to uczynić do następnej niedzieli /17 marca/. Bóg zapłać za ten dar Waszego serca.
  5. W odpowiedzi na zaproszenie do modlitwy nowennowej w intencji Ojczyzny, skierowanej przez Jego Ekscelencję – Abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zapraszamy do uczestnictwa w Nowennie w intencji Ojczyzny od soboty /16 marca/ do niedzieli /24 marca/. W czasie nowenny pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę.
  6. Parafianom i gościom, oraz sympatykom Kościoła Garnizonowego, życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki naszej świątyni garnizonowej. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.