IV Niedziela Adwentu, 2018-12-23

Ogłoszenia

1.    Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2.    Na Pasterkę zapraszam o godz. 24.00 w nocy z poniedziałku na wtorek. Mając na uwadze spotkania wigilijne w poniedziałek nie będzie mszy św. popołudniowych.

3.    Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

4.    Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt są odprawiane według porządku niedzielnego.

5.    W związku z okresem świątecznym i noworocznym kancelaria parafialna będzie nieczynna w dniach od 24 grudnia do 01 stycznia. W sprawach pilnych proszę podejść po mszy św. do zakrystii.

6.    Program wizyt duszpasterskich w rodzinach wojskowych znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Wizyty duszpasterskie rozpoczynamy od 07 stycznia 2019 roku. W związku z tym, że dawne bloki wojskowe przy ul. Okólnej 20 i 22 są zamieszkałe głównie przez rodziny cywilne o wizytę w tych blokach poprosiłem miejscowego księdza proboszcza. Wizyty indywidualne w rodzinach wojskowych mieszkających poza dawnymi blokami wojskowymi będą miały miejsce w sobotę 19 stycznia. Te osoby proszę o podejście do zakrystii celem potwierdzenia i ustalenia godziny.

7.    Jak widzimy jest już przygotowana szopka. Wszystkim, którzy przynieśli kwiaty do dekoracji składam serdeczne Bóg zapłać.

8.    Przy wyjściu ze świątyni oraz w zakrystii można nabyć najnowszy numer tygodnika Gość Niedzielny.