I Niedziela Wielkiego Postu, 2019-03-10

Ogłoszenia

1.    Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Codziennie 15 minut przed pierwszą mszą jest możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

2.    W okresie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Drogi krzyżowej, które jest odprawiane w piątki o godz. 16.15. oraz na Gorzkie żale w niedziele Wielkiego Postu po mszy św. odprawianej o godz. 17.00. Za udział w Drodze krzyżowej i w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Rekolekcje w naszej świątyni rozpoczną się w niedzielę 31 marca.

3.    Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

4.    W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka.

5.    Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po mszach św. będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – członkowie liturgicznej służby ołtarza będą zbierać do puszek ofiary, które zostaną przekazane na fundusz misyjny.

6.    Od Środy Popielcowej przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej jest ustawiony kosz wielkopostny, do którego można przynosić produkty, z których członkowie parafialnego zespołu charytatywnego Caritas przygotują paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać za ten dar Waszego serca.

7.    W dniu dzisiejszym członkowie parafialnego zespołu charytatywnego Caritas po mszach św. zbierają do puszek ofiary przeznaczone na obiady dla dzieci ze SP nr 2. Bóg zapłać za składane ofiary.