Niedziela Chrystusa Króla; 2019-11-24

Ogłoszenia

1.    Dzisiejsza Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończy obecny kościelny rok liturgiczny. Za tydzień rozpoczniemy okres Adwentu.

2.    Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy coroczną akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece Caritas będzie można nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła: duże po 13 zł., małe po 6 zł. Dochód uzyskany ze sprzedaży świec Caritas Ordynariatu Polowego przeznaczy na pomoc najbardziej potrzebującym.

3.    Od następnej niedzieli po Mszach św. przy wyjściu ze świątyni członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza będą rozprowadzali poświęcone opłatki na wigilijny stół. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone w ½ na kościół a druga połowa zasili fundusz Liturgicznej Służby Ołtarza.

4.    Zgodnie z tradycją od następnej niedzieli przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej zostanie ustawiony kosz daru adwentowego. Zespół charytatywny Caritas dzięki tym darom przygotuje na święta paczki dla najbardziej potrzebujących. Prosimy o składanie do kosza produktów z dłuższym terminem przydatności do spożycia. Już dzisiaj składamy Bóg zapłać za dar serca.

5.    Caritas parafialny zwraca się z prośbą o wsparcie akcji „Podziel się posiłkiem”. W następną niedzielę członkowie Caritas będą po mszach św. zbierali do puszek ofiary, które będą wsparciem w przygotowaniu świątecznych paczek, które będą wydawane 18 grudnia.

6.    W piątek, 29 listopada, będziemy w Toruniu przeżywali święto Wojsk Rakietowych i Artylerii. O godz. 8.45 zostanie w naszej świątyni odprawiona uroczysta msza św. pod przewodnictwem biskupa polowego Józefa Guzdka z udziałem wojska i zaproszonych gości. Na uroczyste przeżycie tej eucharystii wszystkich serdecznie zapraszam.