VII Niedziela Zwykła; 2020-02-23

Ogłoszenia

1.    Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2.    W środę, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona szczególny czas Wielkiego Postu. Msze święte tego dnia w naszej świątyni z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane o godz. 9.00 i 17.00. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową nie będzie nabożeństwa do MB Nieustającej Pomocy. W naszej parafii jest to również wielkopostny dzień rekolekcyjny.

3.    W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

4.    Od Środy Popielcowej przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej będzie ustawiony kosz wielkopostny, do którego można przynosić produkty, z których członkowie parafialnego zespołu charytatywnego Caritas przygotują paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać za ten dar Waszego serca.

5.    W piątki Wielkiego Postu – Droga krzyżowa będzie odprawiana o godz. 16.15. a w niedziele Wielkiego Postu po mszy św. odprawianej o godz. 17.00 – będziemy odprawiali nabożeństwo Gorzkich żali. Gorąco zachęcam do licznego udziału w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.