V Niedziela Wielkiego Postu; 2020-03-29

Ogłoszenia

1.    Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

2.    W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski.

3.    Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Pamiętajmy, aby w domach, w rodzinnym gronie, odmówić Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa

4.    Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa palm.

5.    W dniach od wtorku do piątku msze św. są odprawiane tylko o godz. 17.00.

6.    Przypominamy, że zgodnie z decyzją biskupa polowego odwołane w tym okresie są nabożeństwa Drogi krzyżowej, Gorzkich żali i do MB Nieustającej Pomocy. Przeżywajmy te nabożeństwa w rodzinnym gronie łącząc się duchowo w modlitwie z całą wspólnotą kościoła.

7.    Dziękujemy serdecznie za zrozumienie aktualnej sytuacji, że w świątyni, do 11 kwietnia,  nie może przebywać więcej jak 5 osób i skorzystanie w niedzielę z udzielonej przez biskupów dyspensy. Umożliwimy w ten sposób udział w liturgii rodzinie, która ma zarezerwowaną intencję modlitewną. Łączmy się w modlitwie duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

 

Od 25 marca do 11 kwietnia, decyzją władz państwowych, w świątyni jednocześnie nie może przebywać więcej jak 5 osób, dlatego należy liczyć się z utrudnionym wejściem do kościoła na mszę św i na prywatną adorację. Postarajmy się nie blokować miejsca tym, którzy mają zarezerwowaną intencję modlitewną.