XVIII Niedziela Zwykła; 2020-08-02

Ogłoszenia

1.    Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski pielgrzymi zdążają na Jasną Górę, chociaż w tym roku ze względu na pandemię mają one inny charakter. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

2.    W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, bycie w stanie łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3.    W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odprawiona o godz. 17.00. Zaraz po Eucharystii nabożeństwo pierwszopiątkowe.

5.    W tym tygodniu od poniedziałku do środy kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6.    Msze św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 17.00 i 17.30.

7.    Przypominam, że zgodnie z nakazem sanepidu nadal w świątyni jest obowiązek zakrywania ust i nosa. Jeżeli ktoś ze względu na chorobę nie może zakładać maseczki ma wtedy obowiązek zakładać plastikową przyłbicę. Zachęcamy też do przyjmowania komunii św. na rękę a następnie przy kapłanie przenieść ją do ust. Jeżeli ktoś chce przyjąć komunię bezpośrednio do ust prosimy podejść na końcu procesji eucharystycznej do głównego celebransa. Dziękuję tym wszystkim, którzy stosują się do zaleceń sanepidu i biskupa. W tym tygodniu będę chciał zamontować dozowniki z płynem dezynfekującym. Przy głównym wejściu zostaną zamontowane za ostatnimi ławkami, natomiast przy bocznym wejściu na wewnętrznych drzwiach.