XXII Niedziela Zwykła; 2021-08-29

Ogłoszenia

1.    We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy i wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

2.    W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 17.00 zostanie odprawiona msza wotywna a po niej nabożeństwo do NSPJ.

4.    Jest już przygotowana księga intencji na rok 2022. Intencje na rok następny można już zamawiać w kancelarii.

5.    Biskupi polscy apelują o modlitewne i finansowe wsparcie dla cierpiącego ludu Afganistanu. W następną niedzielę do puszki przy wyjściu ze świątyni można będzie złożyć ofiarę, którą Caritas przeznaczy na wsparcie migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.