XXXIII Niedziela Zwykła; 2021-11-14

Ogłoszenia

1.    W związku z kryzysem migracyjnym na granicy z Białorusią, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów w niedzielę 21 listopada br. Odpowiadając na apel ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Administrator Apostolski Ordynariatu Polowego prosi o przeprowadzenie w tym dniu w parafiach zbiórki pieniężnej do puszek po każdej Mszy świętej. Ofiarę można będzie złożyć w następną niedzielę do oznakowanej okrągłej puszki znajdującej się przy wyjściu ze świątyni. Zebrane środki zostaną przekazane do Caritas Ordynariatu Polowego, który zajmuje się wsparciem migrantów na granicy z Białorusią.

2.    W dniu dzisiejszym obchodzimy XIII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Dziś naszymi ofiarami wesprzemy Kościół w Libanie. Przy głównym wyjściu ze świątyni jest oznakowana puszka, do której można składać ofiary, które zostaną przekazane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

3.    Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 21 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

4.    Do końca listopada kancelaria parafialna będzie czynna tylko w czwartki. W sprawie mszy św. proszę podejść do zakrystii bezpośrednio po mszy św.