XXII Niedziela Zwykła, 2018-09-02

Ogłoszenia

1.    Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W sobotę, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.

2.    Rozpoczyna się kolejny rok nauki. W niedzielę, 30 września, w parafii należy dokonać zgłoszenia dzieci z rodzin wojskowych i pracowników wojska chętnych do przyjęcia w naszej garnizonowej świątyni Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w roku 2019. Ta uroczystość będzie miała miejsce w sobotę 11 maja o godz. 11.00. 30 września w kościele garnizonowym po Mszy św. odprawianej o godz. 10.30 będzie miało miejsce pierwsze spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Istnieje możliwość, aby dzieci nie pochodzące z rodzin wojskowych przystąpiły do Sakramentu Eucharystii w naszej świątyni, ale po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody własnego proboszcza.

3.    W tym tygodniu będziemy przezywali pierwszy piątek miesiąca. Na nabożeństwo pierwszopiątkowe zapraszam po mszy św. odprawianej o godz. 17.30. W tym dniu, ze względu na mszę ślubną, nie będzie mszy o godz. 17.00.

4.    W następną niedzielę członkowie parafialnego zespołu charytatywnego Caritas będą zbierali do puszek ofiary na obiady dla dzieci ze SP 2.