Pielgrzymka do Meksyku

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w dniach od 16 do 27 listopada 2019r. Meksyk to kraj niezwykłych kontrastów. Odwiedzimy najsłynniejsze w tamtej części świata Sanktuarium Maryjne w Guadalupe i piramidy - ślady rdzennych, pogańskich kultur na tamtym terenie. Zobaczymy wielkie, bogato zdobione kościoły, jak i skromniejsze świątynie katolickie budowane i dekorowane przez Indian. Posmakujemy słodkich i super ostrych potraw. Będziemy wysoko nad poziomem morza, a na zakończenie spędzimy trzy dni dni na plaży w hotelu all inclusive. 

 

DZIEŃ 1. (16 listopada)
Przylot do miasta Meksyk. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2. (17 listopada)
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: historyczne centrum miasta Meksyk: Zocalo, Katedra, Msza Święta, Paeso de la Reforma, Muzeum Antropologiczne. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3. (18 listopada)
Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe - Msza Święta. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4. (19 listopada)
Śniadanie. Przejazd do urokliwego miasteczka Tepoztlan. Zwiedzanie jednego z pierwszych klasztorów założonych przez Dominikanów na ziemi meksykańskiej. Czas wolny na spacer po typowym rynku gdzie można kupić liczne wyroby arcydzieła ludowego. Po południu przejażdżka łodziami po azteckich kanałach w Xochimilco – podpatrywanie muzyków mariachis. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5. (20 listopada)
Śniadanie. Wizyta u polskich misjonarzy w Tenango del Aire – Msza Święta oraz zapoznanie się z pracą duszpasterską na terenie Meksyku. Następnie przejazd malowniczą drogą w otoczeniu dwóch najsłynniejszych wulkanów Meksyku do stanu Puebla. Odwiedzenie symbolu konkwisty, piramidy w Cholula – wejście na szczyt piramidy do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie wizyta w pobliskim wiejskim kościółku w stylu baroku indiańskiego w Tonantzintla. Zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla: Starówka, kościół Św. Dominika, Katedra, rynek Parian. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6. (21 listopada)
Śniadanie. Przejazd do największej jaskini Meksyku – Cacahuamilpa: spacer połączony z podziwianiem różnorodnych form skalnych. Następnie przejazd do słynącego z wyrobów jubilerskich miasta Taxco. Msza Święta rano w Puebla lub na wieczór w Taxco. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7. (22 listopada)
Śniadanie. Zwiedzanie Taxco. Spacer po krętych uliczkach oraz wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do Acapulco. ALL.

DZIEŃ 8. (23 listopada)
Acapulco – all inclusive. Wczesnym popołudniem wyjazd na wycieczkę po Acapulco. Najpierw przejazd na punkty widokowe skąd rozpościera się wspaniały widok na Acapulco. Następnie krótki pobyt w starej części Acapulco, skąd wypływa statek na rejs po Zatoce Św. Łucji. Podczas rejsu podziwianie wspaniałych rezydencji słynnych osób, które mieszkały lub posiadają swoje wille nad Pacyfikiem oraz zabaw w rytmach latynoamerykańskich. Na zakończenie dnia, wieczorem przejazd na słynny pokaz skoków ze skały Quebrada. Kolacja w hotelu.

DZIEŃ 9 (24 listopada)
Acapulco – all inclusive. Plażowanie i wypoczynek.

DZIEŃ 10. (25 listopada)
Acapulco – all inclusive. Plażowanie i wypoczynek.

DZIEŃ 11. (26 listopada)
Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe – Msza Święta. Czas na modlitwę i ostatnie zakupy. Przejazd na lotnisko i wylot do kraju. Kolacja serwowana w samolocie przez linie lotnicze.

DZIEŃ 12. (27 listopada)
Przylot do kraju.

 

CENA: 3600 PLN + 1400$

ZAPISY PRZYJMUJĄ / INFORMACJI UDZIELAJĄ

Judyta Rudzińska, tel. 519 410 263,
Mateusz Rudziński, tel. 500 025 744
email: pielgrzymki@n-adventures.pl

 

* Przeloty są wykupione za pośrednictwem Biura Podróży Kompas (Toruń).

* Organizacją podróży w Meksyku i na Kubie zajmuje się Biuro Euroamerica.

* Kwota dolarowa płatna na miejscu w celu zakupu pakietu pielgrzyma w lokalnym biurze podróży.

* Profil wyjazdu jest pielgrzymkowy.

 

(Cena zawiera WSZYSTKIE niezbędne opłaty - włącznie z napiwkami - a w szczegółach obejmuje:

- ubezpieczenie KL + NNW (osoby z chorobami przewlekłymi muszą uiścić dopłatę w wysokości 100 PLN);

- przelot samolotem na trasie Warszawa - Paryż - Mexico City i z powrotem;

- śniadania i kolacje, all inclusive w Acapulco, na objeździe jeden napój do kolacji;

- opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie;

- opieka księdza na całej trasie (codzienna Msza św.);

- transport klimatyzowanym autokarem w Meksyku;

- bilety wstępu, napiwki dla miejscowego personelu turystycznego;

- hotele 4* (lokalny standard | w Acapulco położony bezpośrednio przy plaży); Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi: 430$

- rezerwacje miejsc w kościołach lub hotelach dla potrzeb odbycia codziennej Mszy świętej.

 

Uwagi:

• zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów;

• organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego;